Dowiedz się, co musisz wiedzieć o trzech najważniejszych rzeczach, które możesz robić z małym dzieckiem.

Dowiedz się, co musisz wiedzieć o trzech najważniejszych rzeczach, które możesz robić z małym dzieckiem.

Kiedy rodzi się dziecko, nie musisz zaprzestać wszelkiej aktywności fizycznej. Mimo że na początku może się to wydawać niemożliwe, można z powodzeniem ćwiczyć z niemowlęciem zarówno w domu, jak i poza nim. W ten sposób można wygospodarować trochę czasu i zapewnić sobie rozrywkę, a jednocześnie wzmocnić więź z dzieckiem. W dzisiejszym poradniku poznasz trzy najlepsze rzeczy, które możesz robić z małym dzieckiem.

1. miejsce: Jogging podczas pchania wózka lub jednoczesne chodzenie i bieganie

Zabieranie dziecka na jogging z wózkiem jest bezpieczne, gdy ma ono miesiąc, a temperatura nie spada poniżej minus 5 stopni Celsjusza. Oczywiście w takiej sytuacji należy rozważyć zakup wózka jogger dla dziecka. Mają one specjalną konstrukcję, ponieważ są trójkołowe i mają odpowiednio ukształtowaną ramę, dzięki czemu lepiej niż inne konstrukcje pochłaniają drgania. Ponadto są wyposażone w dwa hamulce: jeden ręczny, a drugi uruchamiany za pomocą stopy i specjalnego uchwytu. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa biegania z wózkiem. Jednocześnie należy zauważyć, że takie wózki są odpowiednio wyprofilowane i mają szeroki daszek, który chroni dziecko przed czynnikami atmosferycznymi. W ciele dziecka jest dużo miejsca. Trening na świeżym powietrzu z wózkiem jest dobrą alternatywą dla joggingu, a wielu trenerów osobistych oferuje takie programy, nawet w małych miastach. Warto więc poszukać grupy, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Możliwe, że spotkasz inne młode matki, które przeszły przez coś podobnego.

Jazda na rowerze z przyczepką rowerową jest numerem dwa, ponieważ pozwala na dostarczenie sobie endorfin, gdy dziecko śpi.

Wycieczki rowerowe z przyczepką rowerową to kolejna rozrywka, która nie jest tak powszechna jak jogging z wózkiem, ale z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed wyborem przyczepki? Sklep Smile można znaleźć w Poznaniu, który jest miastem, do którego polecamy się wybrać. Przyczepki rowerowe, które zazwyczaj wyposażone są w ogromne koła i zaczep do mocowania roweru, można przekształcić w pojazdy śniegowe, dodając do nich płozy. W zimie można przekształcić rower w parę nart biegowych. Dziecko na zdjęciu wydaje się być wystarczająco zadowolone, aby zasnąć. Fotelik można ustawić w bardziej wygodnej pozycji, rozkładając go. Do tego dochodzą pasy bezpieczeństwa. Nawet jeśli stracisz kontrolę nad przyczepą, nie zostanie ona w najmniejszym stopniu uszkodzona. Jeśli więc lubisz jeździć, koniecznie sprawdź, jakie przyczepki ma do zaoferowania Poznań.

Aerobik wodny z kursami dla dzieci lub pływanie, które pomoże Ci wrócić do formy, to pierwsza trójka.

Aquaerobik to trzecie ćwiczenie, które możesz wykonywać z niemowlęciem w grupie. Takie programy pomagają matkom szybciej wrócić do formy, a dzieci nie tracą naturalnego odruchu pływania. Między 6. a 8. miesiącem życia naturalny odruch pływania u niemowląt zanika. W związku z tym zaleca się, aby pierwsze lekcje pływania odbywały się około 4. miesiąca życia lub kilka tygodni po porodzie. Niemowlęta są w stanie nurkować i wstrzymywać oddech pod wodą przez około 5 sekund, zanim utracą ten wrodzony talent. Nie trzeba dodawać, że takie kursy powinny być dostępne w Twoim mieście. Z czego dokładnie się je robi? Najpierw dzieci uczą się swobodnego poruszania w środowisku wodnym, czyli aklimatyzują się w basenie, a po krótkim czasie wykonują pierwsze skoki do wody. Niezbędne jest zaopatrzenie dziecka w pieluchę do pływania i powstrzymanie się od karmienia go na godzinę przed zajęciami. Ten rodzaj zajęć pozwala kobietom również poruszać się w wodzie i mogą one nurkować razem ze swoimi dziećmi. Można też od czasu do czasu pójść na basen samemu, jeśli zostawi się dziecko w domu na czas nadzoru. Basen jest doskonałym miejscem do ćwiczeń, ponieważ rozwija siłę mięśni i pomaga schudnąć.

Warto też wspomnieć o ćwiczeniach, które można wykonywać w domu – w Internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na ich wykonanie.

Na koniec należy wspomnieć o ćwiczeniach, które można wykonywać z dzieckiem w domu. Ponadto istnieją treningi ogólnorozwojowe. W internecie można znaleźć wiele pomysłów i ćwiczeń do wykonania z dzieckiem, które warto poznać. Możesz robić pompki z kobietą, trzymając dziecko na macie do jogi. Możesz robić przysiady z dzieckiem, jeśli trzyma ono już główkę w swoich rękach. Wznosy bioder do tyłu można wykonywać zarówno z nieco starszym, jak i z młodszym niemowlęciem. Do wyboru jest wiele ćwiczeń, które spodobają się Twojemu dziecku, ponieważ zapewnią mu pewne urozmaicenie.